| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU.

Am nevoie de sugestii si pareri, sunt dispus sa fac orice (atat timp cat nu imi calc peste principii, demnitate si valori) pentru bani multi! Nu am scoala multa, sunt un paria fara prea multe oportunitati, sunt depresiv, nu ma pot integra social (pot daca fac un efort... vorba aia, pot sa devin si,, sufletul petrecerii,, dar nu vreau, nu sunt omul acela)! M-am gandit la legiunea franceza, singurul inconvenient e ca sunt obligat sa stau acolo cel putin 5 ani. Mi se pare putin cam mult!

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Carte nu, principii de incalcat nu, aia e prea mult, vreau bani cu gramada... nu se prea pupa intre ele.

| blackbone1776 explică (pentru Ineys):

Daca nu ajuti, mai bine taci! daca nu mentionam treaba cu principiile tot nu veneai cu o sugestie...

| Ineys a răspuns (pentru blackbone1776):

Sofer pe tir. Am auzit ca faci 3000-4000 lejer cu ceva experienta. Capsuni, castraveti, etc. Germania, Italia, Anglia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Care capsuni ca acu cred ca dau si aia faliment cu Corona-isteria asta.

| Alverto a răspuns:

Frate de ce nu vrei tu sa stai in casă? Și să dai mai departe acest mesaj? Mă înțelegeți că cu cât stăm acasă mai mult cu atât mai bine! Poți face muzica pentru recalme

| salieri84 a răspuns:

Ca sa ai bani multi(daca asta e prioritatea ta), ai de luat in calcul 2 variante: muncesti pe branci, te zbati sa inveti bine o meserie, pe care evident sa o si practici din pasiune, sau varianta ''economy'', sa devii ciorditor( aici exclus principii). Cheers!

| shu7e a răspuns:

Conteaza mult ce inseamna sau care sunt aceste "principii, demnitate si valori".
In legiune nu faci bani multi (acum depinde si ce inseamna multi pentru tine)
Daca esti dispus sa inveti poti invata sa faci bani de la calculator fara prea multa integrare sociala. Coding, SMM ()social media marketing - adica sa scrii texte de promovare pe platforme sociale), design, vide editing...