| KhadaJhin a întrebat:

Am o gramada de maruntis, adica monezi de 50, 10, 5 bani si vreau sa ii shimb in bancnote (cam 200 lei). Unde pot sa fac asta? De preferat in Brasov.

Răspuns Câştigător
| Iwliaaa a răspuns:

Eu îmi schimb mărunții de 1, 5, 10, 50 bani când fac 100 lei la Kaufland. La o bancă poți și la BRD, nu te costă nimic dar o să ai de așteptat cam jumătate de oră la coadă și încă o jumătate de oră la numărat & stuff și vei avea de plătit o dobândă de 10 lei (mie la 100 lei mi-a luat dobânda 5 lei).

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iwliaaa):

Cum adică nu te costa nimic, dar apoi ți-a luat 5 lei?

| Iwliaaa a răspuns (pentru Bondarel99):

Depinde de casiera pe care o nimerește, eu am nimerit și o casieră care nu mi-a luat nimic și o casieră care mi-a luat 5 lei dobândă.

4 răspunsuri:
| Pabibabum09 a răspuns:

Banca ar fi o opțiune, insa orice magazin (supermarket etc.) iti poate schimba monedele in bancnote.
Sper ca te-am ajutat! happy

| Tess a răspuns:

Salut În general orice bancă poate face asta. Nu pot să te ajut cu un nume în particular. Toate băncile au datoria să schimbe banii. Sau chiar supermarket-urile, mai ales alea mici (care au timp de numărat). Băncile au mașini, o fac în automat, însă cred că este contracost. Nu sunt sigură. Baftă.