| Bya1111 a întrebat:

Am o întrebare in legătură cu meseria pe care vreau sa o am pe viitor. Pentru a avea restaurantul tau ce trebuie sa faci?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa cumperi unul.
Iti trebuie minim niste cursuri de bucatar-ospatar, experienta ca ospatar, si experienta ca gestionar.
Apoi, poti sa preiei, sau sa deschizi un restaurant, daca dispui de banii necesari.
Alta varianta ar fi sa lucrezi ca bucatar sef o perioada, si sa fii bun in asta.

| PainTech a răspuns:

Pentru a avea restaurantul tau...ai nevoie de un restaurant happy
Bine, bine... Ai nevoie de niste hartii de la minister care sa iti permita sa ai restaurant, o cladire, niste bani de inceput si cativa angajati.