| dragosss127 a întrebat:

Hei TPU, am o macheta a echipajului german gorch fock dar nu stiu cum sa o vand.Sunt din Pitesti. Daca cunoasteti vreun colectionar sau o alta varianta de a o vinde cu un pret relativ ok. Multumesc, anticipat

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Faci poze, pui anunt gratuit pe olx si o mica descriere cat mai la obiect si astepti sa te sune vreun cumparator, pasionat cum ai zis.
Mai simplu de atat nu este.
A si nu uita sa pui un pret care releva obiectivism, adica daca ceva asemanator se vinde cu 300 de lei (exemplu) si tu vrei 1000 de euro nu vei vinde in veci.
Cu pretul nu stiu ce sa-ti spun caci nu ma pricep la machete.
Ciao

| dragosss127 explică (pentru Simpatic):

Pe ebay o astfel de macheta costa 700 dolari

| Simpatic a răspuns (pentru dragosss127):

Nu am zis nimic de pret pentru ca am si specificat ca nu ma pricep la machete.
Pe de alta parte puteai sa consideri util sau nu sfatul meu.
bafta