| fdadfsasdsfdd a întrebat:

Hei TPU, ce afacere as putea porni cu o suma de 10 mii de euro?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde ce știi sa faci ce talent ai, nu poti face orice afacere in care nu te pricepi, spune tu ce stii sa faci, ca exemple de afaceri sunt multe, servis auto, vulcanizare, frizerie, shaormerie, funerare ca oamenii mor pe capete, si este banoasa o firma de servicii funerare. Sunt multe afaceri dar trebuie sa ai vad, sa fie in zone populate de oameni, covrigarie patiserie merge in zone de școli, licee facultăți, statii Stb, (Ratb), o gogoserie tot asa in zone intens circulate scoală statii ratb, licee, o pizzerie, dar trebuie sa ai preturi bune si produse proaspete zilnic ca sa ai clienti, ca daca ai mincare rece adică covrigi de ieri, sau gogosi vechi, nu faci nimic.Plus gîndeste te la angjati, o covrigarie presupune angajati unii sa modeleze aluatul altul sa il coacă si altul sa vîndă, deci implicit sunt salariile, sa numai vorbim de chiria spatiului, in Romania multe afaceri dau faliment din cauza chiriei pe spatiu, nu produc suficient incît sa plăteasca utilitati apă curent gaze etc, salarii plus chirie.Ai spatiul tau? Esti boier, nu ai si cauti sa inchiriezi, deja afacerea nu mai e rentabilă.

| Andreeush a răspuns:

Un salon de coafură, cosmetică.

| Panamax a răspuns:

Consultanta financiara pentru firme.Noi stim ca nu stii nimic, dar potentialii clienti nu stiu asta.

| Seftix a răspuns:

Poti sa incepi cu o frizerie