| Cristiana26 a întrebat:

Cine știe care e salariul unui decorator de interioare, ce studii și cat de grea este aceasta meserie?

5 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna,

In primul rand ceea ce decizi sa faci trebuie sa fie o dorinta, o placere, o pasiune daca nu un talent.
Daca nu ai un spirit de lider, te poti angaja iar salariul depinde de mai multi factori, depinde de cerintele firmei pentru care doresti sa candidezi.
Insa in timp, poti deveni independent/a in aceasta meserie, iar odata cu reusirea satisfacerii dorintelor clientului, vor veni recomandari si pareri bune vis-a-vi de personalitatea si profesionalismul pe care il ai.
Daca vrei sa inveti aceasta meserie sunt trei optiuni:
-in facultate
-prin cursuri
-sau prin a deveni ucenicul unei persoane care este decorator interior.
https://vivico.ro/......decorator/
Articole gasesti pe net si multe alte informatii.
Succes si numai bine!
Succes!

| Speranta12 a răspuns:

II spune designer de interior. Si face facultatea de arhitectura - design interior.

| Cristiana26 explică (pentru Speranta12):

Nu designer de interior, nu este aceași treabă

| Speranta12 a răspuns (pentru Cristiana26):

Pai si care crezi tu ca e diferenta intre designer de interior si decorator de nterior?

Răspuns utilizator avertizat