| Alsopo01 a întrebat:

Cum pot vira banii in contul Academiei Tehnice Militare?
Trebuie sa merg la o banca sau pot folosie o aplicație de ex BtPay?

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Trebuie sa stii contul IBAN al academiei si la ce banca are cont ea. Cel mai bine te duci la banca cu care lucreaza ei si depui banii, ca sa nu platesti comisioane de tranfer intre banci. Ca sa afli banca cu care lucreaza ei, te uiti la inceputul codului IBAN dupa literele care desemneaza banca. Ai aici codurile bancilor din Romania: http://www.efin.ro/......mania.html
Te duci cu un buletin la banca, le dai codul IBAN si spui ca vrei sa depui suma de bani in contul respectiv. Iar banca trebuie sa-ti dea o chitanta de depunere numerar.