| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Sunt Adolescent si ma gandesc sa investesc bani in ceva "mic" ( nu firme, baruri si chiestii de genul laughing. ) Si am nevoie de niste idei. Eu m-am gandit sa cumpar niste bratari siliconate personalizate cu facebook sau ceva de genul care sa dea bine la ceilalti "teenagers" si sa le vand cu un leu (exemplu)... si la telefoane, si antichitati. Deci intrebarea finala : Aveti idei de investitii pe care as putea sa le incerc? Pe termen scurt preferabil?

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Poti incerca cu bratarile daca stii ca va merge, poate si cu telefoanele dar nu te sfatuiesc sa bagi banii in antichitati daca nu stii foarte bine ce si cum sa cumperi happy

| MenInShadow a răspuns:

Intr-o chestie de genul, daca ai vrea sa dureze mai mult, trebuie sa vii mereu cu ceva nou, si care sa placa lumii, altfel, nimeni nu o sa mai cumpere de la tine.
Poti cumpara niste brelocuri sau jnururi la fel, personalizate sau cum vrei tu, pentru telefoane, chei etc
La fel poti incerca cu niste manusi... ai vazut, d'alea fara degete, de care mai poarta unii baieti sa se creada "jmecheri", prostii pun botu la asa ceva.
Poti face logo-uri pentru tricouri, ceva care sa se poata lipii permanent, sau pentru o lunga durata de timp pe un tricou negru de exemplu, cu numele persoanei si o fraza dedesubt, sau ceva de genul

| Vladone80 a răspuns:

Da, avem... pe blog-ul Enciclopedia Afacerilor, unde gasesti diverse idei de afaceri cu investitie minima. Bafta!

| Afternoon a răspuns:

Vin şi eu cu o idee.
Poţi comanda aşa ceva : http://egratis.biz/1057/cruciulita-gratuita.html
Te va costa cam 10 lei, doar taxele vamale fiind plătite, asta depinde, mie mi-au venit absolut gratuit, am văzut acum pe site că adaugă la shipping 2 dolari, probabil nu se iau în calcul, dar poţi vinde apoi câte unul la 5 lei, preţul normal..vin 5 la cutie.