| dfsfwefwefwefew a întrebat:

Hei TPU, tot vad stiri care imi explica ca industria anumitor ramuri ( AI, masini electrice...) va creste cu o anumita suma pana intr-o anumita data, an! Imi explica cineva ce vrea sa insemne asta? Adica,,, industria AI va creste cu 5 miliarde de dolari pana in 2025,, la ce se refera mai exact si de ce este un lucru bun?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o creștere economică, a cifrei de afaceri. Fiecare industrie este compusă din companii. Când veniturile acestor companii cresc, crește cifra de afaceri, pe venituri a industriei. Exemplu, AI. Dacă această cifră crește, înseamnă că această industrie se dezvoltă, crește, sunt mult mai bune produse și servicii oferite de ea, sunt cumpărători pentru ele, căci de la cumpărători au venit vemiturile. Astfel, tot mai mulți oameni sunt mulțumiți, satisfăcuți, duc o viață mai bună. Din modul cum crește acum această industrie, se poate face o prognoză, cum va evolua ea până în 2025, de exemplu.

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Cifra de vanzari