| VdK10 a întrebat:

Hei,TPU! Va rog ajuta ma urgent!
Am pamant cu 21 ari, cat vinde?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inteleg ca ai un teren in suprafata de 21 ari (2.100 mp) si vrei sal vinzi.
Nu exista un pret fix, acesta difera foarte mult in functie de cateva elemente: localitate (municipiu, oras, sat), terenul este intravilan (in localitate) sau extravilan (in afara localitatii), zona (campie, deal, munte), accesul la cai de comunicatie, accesul la utilitati (energie electrica, gaz, apa, canalizare) si, in sfarsit, raportul dintre cerere si oferta.
Pentru a afla un pret orientativ te poti interesa la cei care au vandut/cumparat in zona sau la un notar public din zona sau sa cauti oferte/cereri de vanzare/cumparare teren pe internet.

| VdK10 explică (pentru Ioandelasal):

Pamantul meu se locuieste in sat la Judetul Bistrita, deoarece in zona deal. Bineinteles ca este langa satul, are energie electrica, gaz si apa. Am primit o oferta cu 10.000 lei, este oferta buna? Va astept cu raspunsul tau, mersi.

| Ioandelasal a răspuns (pentru VdK10):

Nu stau in zona aceea, asa ca n-am de unde sti daca 10.000 de lei este un pret bun sau nu.
Asa cum ti-am spus, in primul raspuns, intereseaza-te la cei care au vandut/cumparat in acea zona sau la un notar public din zona.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine vinde?

| KillaNoFilla a răspuns:

Cat sa vinzi?
depinde ce zona, cam 3000 euro

| KillaNoFilla a răspuns:

6000 euro, 3000 e prea putin