| Aparaschivei_Codrin_1990 a întrebat:

Vreau sa trimit un colet prin curier si nu stiu exact cum sa procedez. As vrea sa imi spuneti pas cu pas ce ar trebui sa fac si as vrea sa stiu daca curierul trebuie sa verifice ce am eu in colet?

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

I-am mai explicat cuiva de pe site. Te duci la curierul respectiv pe pagina ca e fan courier sau cargus, si vezi ca acolo au un formular pentru trimiterea comenzii. Comp0letezi acolo cu datele necesare si in 24 de ore curierul a la tine la domiciliu. Eu am trimis prin Cargus, nu verifica ei ce e in colet, nu e treaba lor asta, ci doar sa il expedieze la adresa mentionata.

| DanielCD a răspuns:

Suni la o firma de curierat, te intalnesti cu agentul, faci formalitatile (adresa, taxe, etc). Oricum ar trebui sa stii ca este o lista cu materialele/substante interzise; pentru care firma nu raspunde! In mod normal nu verifica, este vorba de confidentialitate si de declaratia ta!