| AdevarulDoare a întrebat:

Hei! Vreau ca la sfarsitul anului scolar sa-mi iau un telefon [Samsung galaxy mini 2]. Parintii mei nu prea vos sa mi-l ia deoarece anul trecut mi-au luat un telefon, insa n-are android, si eu vreau cu android laughing) Trecem peste asta. big grin

Acum, ce "munci" sau lucruri, comportament, ar trebui sa fac/adopt pentru a-i convinge sa mi-l ia? Precizez ca sunt cea mai buna din clasa cu zece pe linie, deci il si merit.

Eu ma gandeam sa fac un program de spalat vase in fiecare zi si de facut curat in casa o data pe saptamana, e bine? Ce ziceti? Ei zic sa nu incep sa fac programul deoarece oricum nu stiu daca o sa mi-l ia. crying

Aveti si voi ceva propuneri? big grin Si propuneri despre cum as putea castiga singura banii pentru telefon. big grin Gen: tarif pentru toate lucrurile facute rolling on the floor

P.S. Am 16 ani, ca sa nu ma mai intrebati ce varsta am, n-am nevoie de telefon la varsta asta, blah blah blah.

Multumesc anticipaaaaat! :* :*

Răspuns Câştigător
| DeeaDeDeea2000 a răspuns:

Ideea ta e buna. Am o sugestie: pentru a strange bani, roaga-ti parintii sa te plateasca pentru diferite treburi. De ex: sa speli geamurile, sa faci curat in casa, curat in pod s.a.m.d big grin Sper ca te-am ajutat. Am si eu acelasi telefon si e chiar foarte bun. Ti-l recomandwinking

1 răspuns: