| deedeeutsa a întrebat:

Hei. xD Am primit azi dimineata un mesaj cica de la Super Bingo Metropolis din Grecia, mesajul fiind scris in romana, ca cica as fi castigat 20 000 EURO. Am sunat sa vad care-i treaba si mi-a raspuns un domn, si mi-a zis mai pe scurt ca trebuie sa ma duc sa bag 8 mil. in banca ca sa poata fi premiul adus pana in Romania si nu stiu ce mi-a zis. Acesta parea serios deoarece mi-a dat toate datele despre ce trebuia sa fac, si fix toate locatiile, si mi-a zis sa ma duc azi sa bag banii in banca ca sa primesc mai repede premiul. Ce credeti, e un din asta care pacaleste oamenii? Sau o fi adevarat? straight face

Răspuns Câştigător
| nobody88 a răspuns:

Ascultama cu atentie. Asta miroase a teapa de la distanta, uite gandeste-te asa, cand un lucru este prea bun ca sa fie adevarat, clar este o facatorie.

1. nici nu stiu daca exista euro bingo mentropolis in Grecia
2. Tu nu ai cum sa castigi un concurs daca nici macar nu ai participat
3. Schema cu depozitul de fapt e un virament bancar in care la bagi banii in cont.
4. din momentul in care ai bagat banii in cont nu mai pupi nimic, nici legal nu mai poti face nimic sms urile nu constituie probe la dosar, din 2 motive chiar daca nr de tel de unde ai primit ar fi al adevaratului tepar el poate usor spune ca nu a trimis el mesajul asta insemna ca nu poti dovedi nimic cu el. si pe langa asta nr ala de tel e o cartela de 15 ron de la toneta.
5. Asta este o excrocherie foarte veche functioneaza de anii buni.
ei momesc victimele cu castiguri fabuloase, dar in schimb le explica in detaliu cum sa faca niste operatii bancare care nu fac nimic decat sa transfere banii din contul victimei ( tu ) in contul lor. Dupa ce asta so intamplat nu poti face nimic, el nu tea obligat sa bagi banii si daca e sa o luam pe temeiul legal crede-ma pana iti recuperezi tu banii inapoi asta ( daca tii mai recuperezi ) o sa treaca anii buni.

tine minte NU POTI CASTIGA LA CONCURSURI LA CARE NU AI PARTICIPAT! ferestete de asftel de excroci

4 răspunsuri:
| crhh a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa suni la 112 in cazul acesta si sa lasi Politia Romana sa isi faca datoria. O zi buna! (Sa nu cumva sa dai cu capu` de piatra asta, adica...nu trimite niciun ban)

| iEmonel a răspuns:

Doh, tu ce crezi?laughing
Bagi bani sa iei premiu?

| Sn1p3r a răspuns:

Asa este.Teapa.Sa nu faci asa ceva.

| mandreea13 a răspuns:

Pacaleste oamenii, nu este adevarat