| mumu_9638 a întrebat:

Hello! am nevoie de o suma de bani destul de maricica si nu as prea vrea sa iau un credit de la o banca. care ar fi alternativele pentru a imprumuta respectiva suma de bani? sau credeti ca ar fi ok sa aplez la o banca?
multumesc!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inafara de banca mai ai trei alternative: de la rude, prieteni ori camatari. N-as recomanda nici dusmanilor sa apeleze la camatari, doar am expus alternativa. Daca nu izbutesti de la rude ori prieteni mai ramane banca. Aici: http://www.finzoom.ro/ sunt prezentate diferite tipuri de credite, daca intri pe unul iti apare un calculator unde introduci datele concrete si iti afiseaza ofertele de la toate bancile, primele cinci afisate fiind cele mai bune pentru debitor. Succes si numai bine!

| EUSIATIT a răspuns:

Mai bine la banca decit la [camatari] si nici [provident] nu e cazuu tot camatarie. ai mare grija de unde iei banii si ce semnezi. bafta

| malymar a răspuns:

Depinde ce masina vrei sa iei. Daca vrei sa iei una noua ia un credit. Esti proprietara pe masina si daca intri in dificultate cu creditul o vinzi si tot obti ceva bani. Daca e uzata ia un leasing. Daca nu poti sa duci leasingul o dai inapoi si pierzi putin, nu-ti pare rau. Dupa cum vezi cred ca ar trebui sa iei decizia in functie de ce vrei sa cumperi si de cum crezi ca vor evolua veniturile tale. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai un iubit cu bani!?/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apeleaza de acasa aici : http://bit.ly/a2Xl2Q

| vm_8252 a răspuns:

Caută în ziar, sunt o grămadă de cămătari!

| gabytza_3730 a răspuns:

Daca imprumutul pe care il doriti nu poate fi restituit pe termen scurt personei respective cred ca este mai bine sa apelati la o banca.Inainte de a va opri asupra unei banci va sfatuiesc sa studiati bine piata si sa vedeti care banca va ofera dobanzi mai mici, o rata mai mica, etc.Succes

| Blackaannee a răspuns:

Cateodata banca te fraiereste asa ca daca vrei sa iei credit de la banca te sfatuiesc sa pastrezi chitanta. Daca suma este peste 100 de ron nu apela la prieteni doar daca sunt de incredere deoarece te pot santaja! tot banca e cea mai buna varianta.succes!

| sospira a răspuns:

Nu merita sa scoti credit de la banca. daca vei face asta, iti vei amaneta sufletul fiindca vei plati inapoi cu dobanda cel putin 150%, asta in cel mai bun caz, daca iti vei plati ratele la timp.