| BonnieSweet a întrebat:

Hello. Am si eu o intrebare. La mine in oras [ Bucuresti ] mai exact la Universitate sunt doua anticariate... si as vrea sa imi vand cartile si nu stiu cat primesc in schimbul lor sau daca primesc ceva. Funda:X:*

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Crezi ca este pe TPU cineva care lucreaza acolo? De ce nu mergi sa intrebi, de obicei fiecare anticariat cumpara anumite genuri de carti sau nu cumpara unele genuri. Daca ti le cumpara atunci o sa primesti ceva pe ele, in functie de cererea pentru asemenea carti si de starea lor, maximum ce poti primi este de pana la cca 50% din valoarea lor, daca sunt de interes si in stare buna, de regula primesti mai putin, uneori numai cca 5-10%. Succes si numai bine!

| ady2607 a răspuns:

Primesti un pret destul de mic, ceva de genul 50 bani pe-o carte.

| fuckThisLife a răspuns:

Pai,primesti foarte putin, stiu sigur, in jur de 1 leu 2 lei, la randul lor si ei le vand cu 4-5-6 lei

| MarianFCD a răspuns:

Pai depinde ce carti ai, in functie de asta se va stabili pretul!

| Adinkra a răspuns:

Cel mai bine este sa faci o lista cu titlul, autor si anul editiei pe care o ai si sa te duci cu ea la un aticariat si sa iti faca un pret estimativ