| AlexMh a întrebat:

Hello! Ce platforme pentru crypto folositi si/sau ce ati recomanda si de ce? Ma intereseaza sa cumpar crypto si/sau sa fac investitii in stock markets. Vreau ceva ce nu aplica fees decat maxim pentru checkout si as prefera ceva cu posibilitate de alimentare din RON ca sa nu pierd la schimb >RON-EUR sau USD. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revolut e usor de folosit dar are comisioane indirecte mari crypto, mai exact spreadul dintre buy si ask.
etoro e mai ieftin daca ai bani mai multi...
pentru stock, eu am experienta cu tradeville, pe bvb

| AlexMh explică (pentru anonim_4396):

Merci de raspuns!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cred că platforma Revolut ar putea fi o soluție pentru tine.
Nu o folosesc pentru ce ai tu nevoie, dar oferă aceste facilități. Se poate alimenta în lei, schimbul e la o rată mai bună ca la bancă.

| AlexMh explică (pentru mihai69):

Asta știu, dar din păcate criptomonedele lor sunt virtuale și nici nu le poti trimite într-un wallet extern. Am văzut că mulți se plâng de tot felul de probleme. Și nici nu are o interfață de analiză complexă, macar pe partea de automatizare. Merci de sfat!