| PinkSky26 a întrebat:

Hey! Am nevoie de recomandari de locuri de munca in Arad, pe parcursul verii care accepta elevi de 16-17 ani, de preferat in domeniul calculatoarelor, dar pot fi si in alte domenii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mi pare rau sa-ti spun, dar nu cred ca exista loc de munca in "domeniul calculatoarelor" pentru copii de 16-17 ani.
Companiile nu-si permit sa angajeze copii ca sa repare sau doars a desfaca calculatoare, riscand sa se electrocuteze. Apoi nu-si permit sa faca asigurari de multe mii de lei, acestor copii, fiindca sunt sub limita de varsta. Nici un patron nu risca sa lasa un pusti sa i se joaca pe computerul clientului, cand clientul plateste la ora.
Pentru varsta ta, gasesti de munca la McDonads, la terase, la pizza, la gradini samd.

| Osneros a răspuns:

Ce stii sa faci?