| dentartes a întrebat:

Hey, daca vreau sa depun o suma de bani destul de maricica pe cardul unei persoane cat trebuie sa platesc pentru asta la banca?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

"Destul de maricica", misto descriere. Daca trece de vreo 10000 EUR, s-ar putea sa trebuiasca sa dai si ceva explicatii. Taxe, deloc. Doar te duci la ghiseu si virezi bani in cont, atita tot.

| babyangel a răspuns:

Nu platesti nimic in general. Dar la BCR trebuie sa fii imputernicit de catre titularul cardului altfel platesti un mic comision..nu stiu exact cat.

| DjYeti a răspuns:

Nimic, daca mergi la banca corespunzatoare cardului prietenului tau

| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Poi din cate stiu eu nu trebuie sa platesti absolut nimic, u depui bani intr-un cont deschis si trebuie doar sa te duci cu bani si cu buletinul, completezi o fisa apoi o sa primesti o chitanta iar bani o sa ajunga in acel cont, dar totusi ar fi de preferat sa pui bani la aceeasi banca unde este cardul facut, asa sunt sigura ca nu platesti nimic.Mai asteapta si alte pareri poate la o suna mai mare se incaseaza vreo taxa dar ceea ce nu cred.o zi cat mai buna!