| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, atunci cand esti patron de pensiune sau restaurant si am clienti care comenteaza de ceva ce nu le convine asa-i ca normal e sa le arati usa si sa plece in alta parte daca nu le convine la voi?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Daca ti se pare ca asa e normal, nu ai ce cauta in domeniul ospitalitatii... Apuca-te de altceva.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este normal sa-i asculti si sa incerci sa ajungi la o intelegere si, daca au dreptate, sa remediezi deficientele.
Chiar daca nu au dreptate este bine sa-i lamuresti ca totul este in regula.
Daca procedezi cum spui tu iti vei pierde repede clientela si o sa dai faliment.

| shu7e a răspuns:

Este normal sa-i dai afara da sunt scandalagii, strica pe acolo si nu vrei sa implici politia atunci ii dai afara.
Altfel... NU. Daca nu poti face fata angajeaza un manager care poate sau apucate de alta afacere