| Michaella004 a întrebat:

Hey, salut. Nu demult am devenit reprezentantă Avon. Problema e ca sunt cam timida si nu pot să merg la orce om sa îl intreb dacă ar vrea să comande ceva de la mine sau nu. Nici mie nu-mi plac asa oameni. As vrea sfaturi despre unde as putea mai bine sa ma duc, ce sa fac ca sa nu fiu asa timidă si in ce fel e mai bine sa vorbesc cu oamenii ca sa îi intereseze ceea ce le propun? O zi bună tuturor.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De aceea nu toata lumea poata sa fie vanzator ambulant! Timiditatea este cel mai mare dusman in cazul asta.
Apuca-te de ceva, ce nu necesita sa vorbesti cu oamenii!

| Pandhoraa a răspuns:

Poate ar fi bine sa incerci sa faci altceva
ai putea lucra de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca si care nu necesita experienta
http://www.mercury.ro/field-interviewers-other-collaborators/operator-cati/