| brokxy a întrebat:

Hey. Se castiga bine din meseriile de: make up artist, coafor, manichiura? Gen beauty. As vrea sa fac niste cursuri si vreau sa stiu daca merita.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic că da, mai ales că-n zilele de azi tot mai multe fete merg la salon pentru tot felul. De make up nu știu ce să zic, nu ai nevoie prea des de machiaj și nici nu se machiază toate categoriile. Așa la păr ai target mai mare de clienți și aș zice și la unghii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți dai seama ca se câștigă, depinde și dacă ești bună sau nu, sau de cum te comporți cu clienții. Într-un oraș mic e ușor sa câștigi bine dacă ești cam singura cu salon deschis, dar într-un oraș mare dacă nu ești bună clienții găsesc pe altcineva.