| Romina01 a întrebat:

Acum o saptamana mi-am facut un card de credit la BCR, si anume Maestro, pentru a putea face niste tranzactii cu ajutorul PayPal. Azi l-am primit, si am vrut sa "leg" cardul cu contul de paypal ( este acceptat si card Maestro ) si cand dau sa mi-l activeze imi da eroarea asta : " This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card. " E posibil sa nu fie activ? Sau sa nu imi mearga pentru ca trebuie sa am bani pe el? Chiar nu inteleg care e problema. Sper ca ma poate lamuri cineva care foloseste PayPal. Mentionez ca am 17 ani.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da' nu puteai sa te interesezi INAINTE sa il faci? PP nu inghite Maestro deloc, trebuie' Visa.

| Romina01 explică (pentru KodrutZ):

M-am inregistrat inainte sa-l fac, si acolo scrie ca primeste si MAESTRO, ca altfel nu faceam, nu sunt chiar asa de proasta incat sa fac ceva inainte sa ma interesez.

| KodrutZ a răspuns (pentru Romina01):

Unde scrie? Daca scrie, e la modul general. Pentru Romania, nu e chiar asa... happy
Eu am linkate doua carduri la contul PP, un MasterCard si un VISA Electron, de scos nu merge sa scoti decit pe VISA.

| lpavel a răspuns:

Cardurile Maestro NU sunt acceptate de paypal!
Ai nevoie de orice card VISA! Bafta!

| lpavel a răspuns:

Tot eu laughing) am uitat sa spun : cand faci cardul trebuie sa mentionezi ca vei face plati online!

| Romina01 explică (pentru lpavel):

Pe site-ul lor scrie ca sunt acceptate si cardurile de tip Maestro. Altfel nu faceam.