| AndreeaRoman2019 a întrebat:

Hey TPU.Am 14 ani și aș vrea să fac bani in plus, in afara de a ajuta pe cineva sau a împărți pliante.De exemplu mi-ar placea sa fiu reprezentanta la AVON, dar din cate știam eu doar de la 16 ani mă pot angaja acolo.Ce alte locuri știți? Nu îmi trebuie multi bani pe luna, vreo 200 de lei cam așa,va rog să veniți cu sfaturi utile fara sa îmi spuneți sa cer de la părinți, bunici sau altcineva că nu e posibil.Imi trebuie banii mei proprii pe lângă alocație și bursa.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vinde ceva in piață (tot comerțul e bazat pe: cumpără ieftin, vinde mai scump)

| AnonimMareMareMare a răspuns:

La 14 ani nu cred ca te poti angaja undeva. Pană la urmă faza cu pliantele nu e o rușine, iti faci banii. Si eu la 14 ani voiam sa ma angajez si nu am gasit nimic pana la 16 laughing Succes totusi.

| AnaQ a răspuns:

Poți sta cu copilul unei vecine, prietene de a mamei tale, contra const. Poți sa faci temele, sa te joci, sa înveți cântece și poezii, sa îl /o înveți sa scrie etc. Poți sa ii faci de mancare atât cât știi etc. ( în perioada asta sunt mulți părinți care ar avea nevoie de ajutor cu copiii).

| AnaQ a răspuns:

Poți sa faci obiecte homemade ( bratari, goblene, picturi) și sa le vinzi.

| AnaQ a răspuns:

Poți chiar sa oferi meditații copiilor mai mici la o materie la care te descurci tu mai bine.