| Zanisoara a întrebat:

am intrat pe Ebay ca vreau ceva si vad pretul US$1.99 Cat inseamna asta? La ce se refera? Euro,dolari? Si daca comand din Romania de pe Ebay,trebuie sa platesc in euro, dolari sau pot si in lei? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Csmn_Cosmin_2001 a răspuns:

Prețul e in dolari, poți plati doar cu paypal sau transfer bancar chiar daca ai cont in lei banca va schimba automat in dolari dar trebuie sa mai plătești taxele de transport si taxele vamale(daca iei din S.U.A, daca iei din Marea Britanie, Franța, Germania sau alte state U.E nu vei mai plati aceste taxe)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie destul de clar US$ ca e vorba de dolari americani.

Plata se face doar online prin paypal sau card asa ca se va face automat conversia in $

| Greece2000 a răspuns:

Buna sunt dolari americani 1 USD = 4. 0773 Lei se refera la dolari cred ca va trebui sa platesti in dolari dar nu stiu sigur daca platesti in dolari sau alta moneda