Întrebare recomandată | MoMoScumpik a întrebat:

Hey TPU.Am o intrebare: farmacia Catena are vreo legatura cu Garanti bank? Intreb asta deoarece datorita unor probleme de sanatate am avut nevoie de pastile,si am fost la Catena, iar farmacista mi-a facut un card de reducere Catena.Acum dupa cam o luna,le-a venit parintilor mei o instiintare de la Garanti Bank,cum ca cardul de credit a fost aprobat,dar mai trebuie sa trimit niste acte,etc etc.Iar eu nu am dat nimanui buletinul meu, si nici nu am fost la banca.As avea eu o banuire cine vrea sa imi faca un card, dar nu a avut buletinul meu.Deci,intrebarile sunt urmatoarele: Catena are vreo legatura cu Garanti Bank? Si,fara buletinul meu, poate sa imi faca cineva card de credit?
Sper ca aceasta sa fie categoria

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca are legatura, s-ar putea sa aiba contul la aceasta banca, te poti uita pe site-ul oficial al Catena.
Pentru card trebuie sa te prezinti cu cartea de identitate, trebuie datele personale - nume, prenume, CNP, domiciliu. La fel si la ridicarea cardului. Daca nu vrei cardul poti sa nu-l ridici.

| MoMoScumpik explică (pentru Ioandelasal):

Deci pot sa ma prefac ca si cum nu am fi primit nici o instiintare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru MoMoScumpik):

Poti sa nu mergi sau poti merge si sa le spui ca tu n-ai cerut nici un card si ca nu-l vrei.

| AgathaRo a răspuns:

Trimite o instiintare catre banca si specifica ca beneficiezi Legea privind prelucrarea datelor cu caracter personal prin care soliciti dezabonarea/inchiderea contului. Prea multe intrebari iti nu vor pune ca e legea cam aspra. O alta chestiune ii poti intreba de cand s-a facut solicitarea de deschidere a contului. Da rezultate crede-ma!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,cel mai bine du-te la farmacista si intreaba.si eu am card de fidelitate catena! mi s-a cerut buletinul mi-a luat CNP-ul si atat mi-s dat pe loc si cardul si buletinul, sau mult mai bine du-te la Garanti Bank si vezi ce se intampla!

| MoMoScumpik explică:

Iar instiintarea era pe numele meu