| PAV21 a întrebat:

am si eu cateva intrebari :
1.) De unde se poate importa pentru o statie de alimentare cu combustibil (Benzinarie), benzina, motorina si gaz?
2.) Cam care sunt preturile pentru a importa combustibil pentru o statie de alimentare cu combustibil (Benzinarie)?
3.) Daca aduc combustibilul (benzina, motorina, gaz), pentru o statie de alimentare cu combustibil (Benzinarie) se face o reducere?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți face nimeni reducere, doar dacă cumperi căteva mii de tone de o dată.
Nu este nevoie să le imporți, poți să le cumperi benzina și motorina de la rafinării românești, iar gazul de la distribuitorii de gaz din România. Ca să imporți, este nevoie de contracte pentru cantități mai mari decât cele necesare pentru o stație de benzină.