| Sceptic123 a întrebat:

Am vandut recent un subwoofer auto, la mine fiind functional. l-am trimis prin curier la o anumita persoana. Acea persoana dupa ce m-a sunat mi-a zis ca subwoofer-ul ar fi ars, si ca-si vrea banii inapoi. Desi la mine era perfect functional. El mi-a spus ca o sa depuna o plangere la politie. in cazul de fata, poate sa-mi faca ceva? din moment ce nu l-am tras in piept cu absolut nimic?

Răspuns Câştigător
| Neindemanatul a răspuns:

Daca ai vreo dovada ca inainte sa l trimiti respectivului,acesta era functional, nu are cum.
Oricum poate el sa l fi stricat si sa dea vina pe tine, sau ca transportul sa fi fost in conditii rele, in acest caz ori firma de curierat e de vina, ori tu ca nu l ai ambalat corespunzator.Stiu ca pentru tine nu e usor sa i dai banii inapoi din moment ce stii ca acesta mergea inainte sa l primeasca, cel mai bine ii trimiti banii inapoi, iti iei subwoofer ul si asta este, decat sa te implici cu poltiia pentru cateva sute de lei.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca politia are ce face, o sa fie cuvantul lui impotriva celui al tau si se aplica principiul "in dubio pro reo", respectiv ca dubiul profita celui invinovatit.