| PeekABoo a întrebat:

Deci
Daca am un card la BRD(nu stiu ce fel de card e. Unul normal banuiesc. E pentru salariu) si vreau sa-mi fac card Visa, pot sa-mi bag salariul pe cardul Visa?
Adica sa-mi intre lunar banii pe Visa, ca pe un card normal.
Pls nu radeti
habar n-am cum functioneaza cardurile

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel ma i bine intrebi la bancă, ei stiu exact.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai un card la BRD probabil e deja Visa. ia scoate l si vezi ca scrie mare pe el Visa.

Daca nu poti sa iti faci pe un cont si 100 de carduri

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

... doar ca o sa platesti si 100 de comisioane anuale. happy

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da si nu. Depinde de banca si de card. In principiu cardurile VISA nu prea au comisioane

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Daca am eu la Raiffeisen, tare m-as mira sa nu aiba la hotii aia de la BRD.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Serios? Reiffeisen are comision de administrare card VISA? Nu confunzi cu comisioanele de administrare a contului?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nu, nu. E un comision anual pentru card. Eu sunt ramas in urma cu un rahat de plan care era foarte avantajos cand l-am facut, doar ca intre timp au distrus toate avantajele si am ramas sa platesc 7 RON pe luna pentru o *&la.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fix habar nu ai. Cardul e ca o cheie. Contul la care e atasat e ca o casa in care intri cu cheia aia. Daca vrei o cheie rosie, nu e nevoie sa schimbi si casa. Te duci frumos la banca si iti faci card VISA pe care il atasezi tot la primul cont. In alta ordine de idei, fugi cit vezi cu ochii de hotii aia de la BRD. Mergi la ING sau Transilvania.

| PeekABoo explică (pentru GabiDumitrescu):

OOOH
Deci pot avea acelasi cont pe mai multe carduri.