| Basti a întrebat:

stiti vreo metoda prin care pot scoate petele de super-glue(loctita) din haine

5 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Nu poti scoate super-glue-u` cu nimic, mai ales din haine...din pacate, trebuie sa iti arunci hainele.laughing

| MoruAndrei a răspuns:

Pune o batistă sau o foaie de hârtie peste pată şi pune fierul de călcat deasupra, nu-l ţine foarte mult timp, iese sigur.

| Basti explică (pentru MoruAndrei):

Cam cat?

| Birlik65 a răspuns (pentru MoruAndrei):

Asta e valabil la ceara...winking super glue iese numai cu apa si sapun de casa! le iei la frecat ca pe ciorapi..si iese!

| AlexandruTudorel a răspuns:

Pune furtunul inauntrul hainei si sa iasa apa pe cealalta parte ( ps asta e in cazul uleiului ) dar sincer la super-glue fa cum iti zisa MoruAndrei tine 1 minut foaia si vezi sau batista mai tine 1 minut si tot asa...