| Anonimouse25163 a întrebat:

vrea cineva sa imi doneze, sa imi dea nu stiu cum sa va spun, 5 euro prin PayPal. Ce trebuie sa am pentru a primi? Cont Online din astea? Ajutati-ma va rog dau fundita.

4 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Un cont paypal, e usor de facut. Dupa ce iti faci contul intri pe paypal.me si iti 'legi' contul de paypal.com.
Asa cu link-ul respectiv ex: paypal.me/anonimouse25163 iti poate dona $$ iar partea cea mai buna este ca nu ii poate retrage, fata de paypal.com pe paypal.me banii pe care ii primesti sunt 'donatii'.
... sper ca ai inteles dupa atatea.com si.me, daca e ceva lasa raspuns si cand revin raspund.

| Anonimouse25163 explică (pentru TrustMeIKnow):

Deci paypal.me si paypal.com sunt diferite nu? Si cu ce card ma pot inregistra MasteCard sau altele? Si cand ma duc la bancomat sa scot banii cat primesc in mana adica mai iau si ei comision ceva din ei sau primesc fix?

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru Anonimouse25163):

Deci paypal.com este cel principal, iar paypal.me este secundar, a fost facut pentru ca pe.com sa zicem ca cumparai ceva, dupa o tranzactie, puteai sa iti retragi banii si ramaneai cu produsul...inca se intampla lucruri de genul fiindca multi nu stiu cum functioneaza treaba.
Da, ce card ai. Eu unul am VISA, fiindca sunt 100% ca il pot folosii peste tot. Cand ai banii pe paypal, le dai withdraw iar ei se vor duce pe card si dupa poti sa ii scoti de la bancomat.

Dar daca nu ai cont de paypal, vezi ca dupa ce iti faci, si adaugi cardul va trebuii sa ai pe el cel putin 1, 5 EUR parca, o sa iti ia banii aia pentru a confirma ca acel card e valid, iar dupa care in urmatoarele 48 de ore sau ceva de genul o sa ti dea inapoi 1, 2 euro sau ceva de genul primesti inapoi fiindca taxe...cineva nu stiu sigur cine/cum dar stiu ca ceva taxe tot exista fiindca si ei trebuie sa scoata bani de undeva, daca intelegi ce zic.

| Anonimouse25163 explică (pentru TrustMeIKnow):

Dar este adevarat ca daca am card MasterCard pot doar sa primesc bani in contul PayPal, dar nu pot sa retreag banii din contul PayPal.