| yulyan32 a întrebat:

Hristos a inviat! As dori sa stiu daca pot primi o anumita subventie sau un ajutor social, crescand pasari de curte( gaini ouatoare) in jur de 200. Crescute la tara, bio. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Adevarat a inviat.Da, exista asa ceva.Cititi si informati`va in legatura cu masura 215 emisa de APIA.

| tehno125482 a răspuns:

Uite cateva stiri care te-ar putea interesa:
https://www.gazetadeagricultura.info/afaceri-pasari/subventii-pasari.html
uitete acolo poate gasesti ceva

| Goddess23 a răspuns:

Adevarat a Inviat. Din cate stiu se acorda subventii pentru persoanele care se ocupa de animale, in cazul dvs.gaini. Trebuie sa mergi la primaria de unde apartine satul si acestia iti vor imana un caiet al fermierului, o sa trebuiasca sa completezi anumite cereri, acte dar te vor indruma cei ce se ocupa strict pe partea asta.