| Patrick20061997 a întrebat:

Idee de o mica afacere? Ce credeți ca ar merge cel mai bine acum?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cine are painea si cutitul o duce bine. Deci: agricultura.

| Violleta2022 a răspuns:

Curier!
Toate firmele vand onlie si este lispa acuta de curieri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unde, in ce buget, cu personal sau fara?
In Romania, autorizatiile nu prea sunt la liber. Unii primesc teren bun concesionat gratis pe 50 de ani, autorizatii la un telefon distanta sau nici n-au nevoie, in timp ce pentru un om simplu, nu se aproba nici o autorizare pe terenul propriu, pentru ca are scurgerea de la bai de 45mm si scrie intr-o lege din 2004 ca trebuie 60mm.
Pentru spalatorie auto iti trebuie autorizatii, personal, teren si instalatii scumpe, pentru automate de cafea iti trebuie autorizatii de amplasare/functionare, avize pentru AP, etc.
Afacerile accesibile sunt cele care implica munca ta, de ex aduni o echipa de constructori si faceti firma de constructii, cumperi aparatura de curatenie si faci menajul contracost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Știi ce se spune în rugăciunea Tatăl nostru "... Pâinea noastră cea de toate zilele, dă-ne-o nouă astăzi ", dacă vreo afacere nu va da faliment niciodată ( nici măcar în pandemie sau... Apocalipsă), ACEEA este " fabricarea " și comercializarea pâinii!
O brutărie nu cred că ar putea da niciodată faliment!

Deschiderea unei farmacii, însă pentru acest lucru vei avea mult de studiat și... practicat (& investit!) (Și vei avea nevoie și de aprobări de -ici, de -colo), în special în cazul în care, evident vrei tu să devii " șeful "!

Investiția în AGRICULTURĂ!

Deschiderea unei magazin alimentar cu " de toate pentru toți "!

Deschiderea unei firme de curierat! (& să fie și rapid! happy )

Deschiderea unei secții de suport Covid!
(Sau a unui centru de vaccinare! Sau o firmă care se ocupă cu achiziționarea de instrumente sanitare în lupta contra coronavirusului! Sau măcar o firmă de igienizare / curățenie / dezinfectare / deratizare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bar.De la 6:00 o să-ți vină clienții ca să bea bere.

| Verttigo a răspuns:

O spălătorie auto