| Rbnkkkk a întrebat:

Idee afacere la 17 ani?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa te ocupi de scoală sa inveti, asta e o afacere

| sierra1 a răspuns:

Afacerea o faci (legal) după 18 ani - ideea deci, e să mai stai 1 an. Noroc

| Catrice a răspuns:

Profesia de elev care e cea mai grea...

| Fatamuntilor a răspuns:

Ilegal la varsta ta mai ales daca nu bani!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dar pentru cei peste 20 de ani?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

M-as interesa in ce conditii se pot folosi fonduri europene!
Exemplu! Daca as locui la tara as cumpara un teren unde as putea construi o fabricuta! as contacta taranii care mi-ar vinde produse agricole (fructe, legume) as face conserve bio si mai departe as vinde magazinelor care cauta asa ceva.

| Legion7X a răspuns:

La 17 ani, nu prea știu. Poate Cumperi ceva mai ieftin, vinzi mai scump Sau te angajezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă o afacere care învață copiii cum se scrie cuvântul idee în toate formele sale: idee idei ideilor ideii...

| gritt a răspuns:

Afacerile nu sunt pentru toata lumea. Daca erai facut pentru astea, aveai idei!

| anonim_4396 a răspuns (pentru gritt):

Categoric! Nu oricine are business-ul în sânge!

| Dobrinx a răspuns:

Pe perioada liceului, cumperi pachete de tigari si le vinzi apoi la bucata atat la colegi cat si in alte clase.

[De obicei lumea cumpara la bucata, de la acel chiosc, sau unii de la altii. Aici apari tu, vin elevii dimineata la scoala nu mai stau la coada la chisoc. ]

poate ti se pare ridicol dar functioneaza. Profitul nu este extraordinar, insa este existent :]

| CtBogdan a răspuns:

Sa vinzi zahar topit cu nuci la plozii de pe strada

| davidgati1 a răspuns:

Instaleaza sisteme de operare(windows, linux, ubuntu) nu îi tare greu. Eu fac in fiecare luna 500-700 de lei