| janboieru a întrebat:

Idei de joburi care nu iti trebuie facultate.

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Vanzator, ospatar, barman, gunoier, maturator, vopsitor, receptioner, muncitor in depozit/fabrici, ajutor de bucatar, florar, pizzar, ingrijitor, babysitter, petsitter, sofer pe tir/taxi/microbuz/autocar/autobuz, zidar sau orice in constructii, curier, postas, tinichingiu, sudor. Sunt atatea locuri de munca si fara studii superioare, experienta se dobandeste in timp si daca te atrage altceva mai bine platit poti opta pe cursuri de specilizare unde capeti o diploma si te poti angaja foarte usor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai plînge Jane plînsul e de formă Jana nu e moartă Jana se transformă

| sierra1 a răspuns:

Agricultura boierule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casier, lucrător comercial, șef de magazin, chelner, bucătar, lucrător în construcții, ospătar, vânzător.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Videochat, construcții, agricultura, transporturi, etc.

| Hdhdj a răspuns:

Taximetrist, paznic, vânzător, sofer de autobuz/tramvai, call center, ingrijitor