| Asasa_Sasas_1975 a întrebat:

Ieri am fost la un bancomat la Raifansen Bank si am vrut sa scot suma de 937.90 salariul si am bagat toata suma si au mers toate procedurile mi-au dat cardul si cand sa primesc banii nu a mers, dar se auzea ca numara banii si nu mi-a dat. Dupa am incercat o suma mai mica de 500 si cu aia a mers, dupa sa scot si restul de 400 a mers i-a numarat banii bancomatul, iar cand sa-i iau au scos atm din functiune, dar am incercat din nou cardul si nu a mai fost cei 400. Cei de acolo au zis ca tranzactia s-a facut dar eu i-am zis ca nu am primit banii si a zis sa merg la banca mea adica Carpatica si am mers si nu mai erau. El mi-a zis ca tranzactia s-a facut la banca aceia, voi mai primi acei bani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-i primesti daca, facand inventarul bancomatului, o sa constate un plus de 400 lei.
Trebuie sa stii ca, de regula, nu se poate scoate decat o suma rotunda, la unele banci suma este rotunjita la 50 lei, la altele la 10 lei.
De altfel trebuie sa ramana cativa lei, pentru comision, depinde cat este la fiecare banca.

1 răspuns:
| Ottakringer a răspuns:

Nu poti scoate si aia 7 bani... nu stiai asta?
De exemplu daca ai 43 lei poti scoate doar 40 lei ..aia 3 lei nu ii poti scoate deloc!