| DaReZon a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva cu vine treaba cu cardurile bancare? Am nevoie sa-mi fac unul pentru a-mi scoate banii din Paypal. Aveti idee care firme sunt mai bune, ceva care nu trebuie sa platesti la creeare, lunar etc?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gratis nu ai sa gasesti niciunde. Fiecare banca percepe comision fie de administrare a cardului fie a contului la care e atasat cardului. Cauta pe la banci si vezi care se potriveste nevoilor tale

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la orice banca(BCR sa spunem ), si spui despre ce e vorba.Cineva te va consilia si te va indruma sa folosesti cardul care se potriveste nevoilor tale.
Fie platesti o suma de bani ca deschidere de cont, fie vei plati o taxa de admistrare!
Gratis nu se poate!

| AlexandruRadoi a răspuns:

Salut, stiu ca cardurile, ai nevoie de ele sa te angajezi de exemplu in alta tara, incearca cardul Visa, au toti din familia mea si eu zic ca e bun, bafta, Funda te rog happy?

| suntserios a răspuns (pentru AlexandruRadoi):

Bre las-o cu "ca cardurile tale"

toata lumea are un card in ziua de azi, numai tu stii ca ai nevoie de ele la anhajare in alta tara.

| Braga123 a răspuns:

Cred Visa card