Întrebare recomandată | sheishappy a întrebat:

Imi poate trimite matusa mea bani din Polinia fara intermediul cardului daca nu am 18 ani? Cum?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bani, colete, scrisori recomandate etc. se pot ridica doar de catre persoane majore (de la banca, posta s. a. m. d.). Trebuie sa se legitimeze cu act de identitate valabil (CI, buletin, pasaport).

| darrio2007 a răspuns:

Ce țară e asta?

| sheishappy explică (pentru darrio2007):

Polonia*, dragule. Chiar nu ai gresit niciodata?!

| darrio2007 a răspuns (pentru sheishappy):

Ba da, „dragă". Poti primi „dragă", bani daca nu ai 18 ani. Trebuie sa ai buletin si codul trimis de matusa ta, pe care trebuie sa-l spui cand scoti banii. Codul ti-l da ea prin telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu sunt foarte sigur cum, cred că prin Western Union. Depune suma și numele tău și i se va da un cod pe care mama ta ți-l va da ție și te vei duce la un sediu Western Union cu acel cod pentru a ridica suma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat să precizez, cred că trebuie să ai peste 18 ani, poate trimite astfel altei persoane ce are peste 18 ani și să-ți dea banii ție.

| SalatăGamingHD a răspuns:

Da se poate prin intermediul Moneygram doar cu buletiul fara sa ai 18 ani daca nu ma insel se poate sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| Dascălu_Ovidiu_1973 a răspuns:

Prin posta, in plic