| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Îmi pot face un site de cumpărături sau ceva de genul dacă sunt minor? Am 12 ani, dacă rade cineva ma doare de nu mai potlaughing
Doresc și idei ceva.(nu prea doresc sa investesc bani in asta vreau doar așa ușurel sa văd)

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Adica vrei sa scoti ceva din nimic. Mai greu asta. Ce stii sa faci la 12 ani? Nu ai o meserie, nu cunosti vreo arta, nu ai anumite aptitudini formate inca pentru a face ceva care sa poata fi vindut. Si, fara nici o investitie, fara sa bagi nici un ban, mai greu e de crezut ca poti face ceva.
Eu cred ca la tine, si cei ca tine, totul tine inca de viitor, de cum ti-l pregatesti. Si, ah, stiu cit de mult nu iti va conveni asta!, viitorul tau depinde strict de ceea ce inveti la scoala. Inveti, vei reusi ceva, nu inveti, vei fi ultimul om. Pentru ca doar invatind vei capata aptitudinile necesare pentru a face ceva atunci cand doresti, chiar si un site de cumparaturi. Doar un exemplu: economia, comertul in general, depinde extrem de mult de matematica. Cum sa te descurci tu cu un site de cumparaturi cand esti varza la matematica? Dar, daca ai matematica la degetul mic, poti sa visezi la mult mai mult decat atit.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce poti face fiind minor e sa iti folosesti resursa de timp si capacitatea intelectuala monumentala pe care o ai la dispozitie la varsta ta si sa inveti. Ce sa inveti? Engleza + inca o limba de circulatie internationala, dar preferabil mai rara (sanse de job platit mai bine) - gen araba, limbi nordice, germana, grafica/programare, marketing.

| gabicoo a răspuns:

Hello!
Dacă ai impresia că la tine în sat bunică-ta a inventat capotul și umbrela de soare te înșeli amarnic.
Ok te lansezi în domeniul vânzărilor oline. Si ce ai să vinzi?
Calu lu' Dorel din Las Fierbinți sau laptele, biscuiții și mărul de la școală?
Ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Esti atat de interesant incat mi-as dori sa fi la TV, sa te inchid.

Pe copil parca il vad peste cativa ani detinand ditamai afacerea. Sunt atatia oameni de afaceri care au plecat de jos inca de la varsta lui, iar acum sunt milionari.
Pe copilul asta il stiu pentru ca nu sunt de o zi doua pe TPU. Mereu e interesat cum sa faca banutii lui si consider ca este un copil destept, iar viitorul lui se vede dupa felul in care gandeste. El nu va muncii pentru nimeni, vor muncii altii pentru el.
Copilul e un geniu si va reusi. Radem noi, radem... Dar se vezi cand va rade el de noi.

| darrio2007 a răspuns (pentru gabicoo):

Poate ca vrea sa-si vanda jucariile. Ce ai cu el? Ha, ha!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu intrebi pe altii daca poti sa-ti faci?
Tu ar trebui sa stii daca poti sau nu.
Si ce vrei sa vinzi? cum te gandesti sa il promovezi incat sa cumpere lumea de la tine?
Cam ce buget ai de promovare, si sunt curios ce produse vrei sa vinzi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti castiga bani din Youtube. Iar daca le ai cu scrisul, atunci blogging. Iar daca ai interese pentru marketing si promovare produse, de ce nu...influencer!

Nu baga in seama pe astia de mai sus. E parerea lor. Dar tu daca ai potential si vrei sa faci ceva, chiar poti sa reusesti. Sunt atatia oameni de afaceri care au plecat de jos de la varsta ta, iar in prezent detin companii cunoscute.

| AllexXtreme a răspuns:

Fără bani nu faci nimic frate, stai cuminte sa faci 18 ani și după te ocupi cu din astea sunt mult hoți pe lumea asta.

| Robica2003 a răspuns:

Daca vrei sa faci un site trebuie sa stii HTML si CSS. Poti sa cauti sa inveti sau sa folosesti fara sa stii resurse de pe w3schools. Si toriale Youtube sunt bune. Sa cauti cum sa folosesti Atom pentru a scrie codul HTML. Bafta!