| Bogdan_Rusu_1997 a întrebat:

Imi puteti da niste idei de afaceri? Ceva profitabile... (am 6.000 $)
Dau funda happy. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

In cazul asta e foarte in regula happy Iti poti eschide salonul de coafura profesional atat pentru barbati si femei si in plus il poti tine la curent cu majoritatae tendintelor din State si Europa happy
Daca ia totul e super poti deja sa te apuci sa ifiintezi firma sa cauti personal sai sa te gandesti ce loc mai bine pozitionat alegi happy Success happy

7 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Iti poti deschide un salon de infrumusetare.
Sau iti poti deschide o agentie de turism big grin
Sau poti cumpara mai ieftin diverse lucruri si le poti vinde mai scump ca sa obtii un profit bunicel big grin
Poti face multe lucruri doar sa ai spirit afacerist big grin

| Bogdan_Rusu_1997 explică (pentru LuS[z]):

Agentie de turism, nu prea merge... dar o frizerie as zice ca merge, caci vad peste drum la mine este una si are a lot of clienti, si m.am mai gandit la o cafenea...ce zici?

| Bogdan_Rusu_1997 explică (pentru LuS[z]):

Alte idei?

| LuS[z] a răspuns (pentru Bogdan_Rusu_1997):

Da dar pentru cafenea ai nevoie de un buget mai mare

| LuS[z] a răspuns (pentru Bogdan_Rusu_1997):

Am foarte multe idei big grin Poti infiinta multe afaceri doar ca ai nevoie de un capital mai mare cu banii pe care ii ai tu nu poti deschide multe afaceri si sa stii ca Frizeria e o idee buna depinde de zona si de concurenta big grin

| Bogdan_Rusu_1997 explică (pentru LuS[z]):

Pai, de exemplu ai mei au o gramada de spatii comerciale, si au spus ca mi.l dau care as dori. Deci spatiu de lucru am, care daca ar fi sa ma incadrez in suma de 6.000 $ nu m-as fi descurcat... fiindca chiria este mare si altele. De exemplu am un spatiu, undeva intre doua cartiere, pe langa mai este cel mai bun liceu din oras, idei pentru ce as putea face acolo? Si capital social pot sa imprumut, deci tu vino numai cu ideeawinking

| LuS[z] a răspuns (pentru Bogdan_Rusu_1997):

In cazul asta e foarte in regula happy Iti poti eschide salonul de coafura profesional atat pentru barbati si femei si in plus il poti tine la curent cu majoritatae tendintelor din State si Europa happy
Daca ia totul e super poti deja sa te apuci sa ifiintezi firma sa cauti personal sai sa te gandesti ce loc mai bine pozitionat alegi happy Success happy

| AleCSa05 a răspuns:

Depinde pe ce vrei sa te axezi tu...bani poti scoate din orice afacere. daca ai sustinere financiara.