| Joker3134 a întrebat:

În anul 2016, 300 de euro valora cum valorează acum 600euro?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Nu stiu, nu ma intereseaza Romania

| anonimg a răspuns:

In 2019 euro este un pic mai mare fata de 2016; dar cel mult cu 10 euro; nicidecum dublu cum am zis tu.
RAY ti-a aratat un grafic foarte bun.
300 de euro in 2016 = aproximativ 310 euro in 2019.

Dar mai bine zis, si leul romanesc se devalorizeaza, si nu doar creste euro. Asta este meseria unui analist financiar.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

De unde ai scos aberația asta? Ajustat cu inflația, 300 euro în 2016 înseamnă cam 312 euro în 2019.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru Joker3134):

Păi 2800 lei înseamnă vreo 580 euro. Ultima oară când am verificat, 580 era mare decât 312.

Răspuns utilizator avertizat
| sofisis a răspuns:

Nu valoreaza nici cat valora ieri, d'apai cat valora in 2016...

| Bizon95 a răspuns:

Leul are inflatie mare, NU EURO
daca ar corect ce ai scris tu si inflatia in Yurop ar fi de 200% toata europa ar fi atat de saraca, ca ne-am omora intre noi pentru resturi de mancare

| nituy a răspuns:

In 2016 un euro era cam 4, 5 lei, iar cu banii astia iti luai un litru de lapte la cutie.Acum e 4, 7 sa zicem si iti iei tot un lapte, dar poti sa-l bei cu un pachet de biscuiti.Cam asta e diferenta, deci acum cu 300 de euro bei 300 de litri de lapte si mananci 300 de pachete de biscuiti.Ti-am dat doar un exemplu, iti faceam echivalentul in bere dar m-am gandit ca poti fi minor si nu-i frumos.Si oricum era mai complicat, ca berea merge cu mici...