| JusTPauL a întrebat:

În cât timp după ce te angajezi îți poate împrumuta banca bani?
Cum se calculează banii pe care ți-i poate oferi banca în funcție de salariu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula bancile cer sa ai cel putin 6 luni lucrate.
Ce credit poti lua este in functie de perioada de rambursare, calculat in asa fel ca rambursarea lunara sa nu depaseasca 40% din salariul net.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

După 6 luni

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banca cere adeverințe de venituri.
In funcție de familia care o ai, de cheltuieli, de alte împrumturi sau obligații de plată, pensie alimentară etc, ce rămâne, reprezintă rata lunară maximă de returnare a creditului tău. Ea nu poate depăși 50% din salar.

| Balalau95 a răspuns:

Banii se calculeaza in functie de perioada de rambursare SI cat de mare e salariu, de ex. daca ai salariu minim pe economie si vrei sa faci credit pe 30 de ani, tot nu or sa iti dea indeajuns sa iti iei un apartament in Bucuresti