| anonim_4396 a întrebat:

În cât timp pot să strâng suficienți bani pentru a-mi cumpăra o casă?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici o viata nu-ti ajunge daca nu ai un salariu mărisor.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde ce salariu ai, daca ai 3000eur/luna strangi in cativa ani daca pui deoparte macar juma din salariu.
Daca muncesti in Romania si castigi salariul mediu si pui 1000 de lei deoparte lunar cam in 15 ani faci de-o garsonierawinking daca nu cresc preturile laughing

| ywar a răspuns:

Imi pare rau dar aceasta problema in Romania nu are solutie. Joaca si tu la pariuri cum joaca romanii cu 2 lei cote uriase si viseaza sa se imbogateasca peste noapte.
Glumesc! Evident!
Credit! Mostenire! Munca pe un salariu baban ca sa-ti permiti sa achiti rata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai usor ar fi, de exemplu la un salariu de 4000 ron, faci un credit cu rata de 1000 ron, si daca platesti 1000 ron peste rata, iti scade undeva la minim 4 luni in plus din credit, de exemplu, daca in primele 12 luni platesti cate 2000 in loc de 1000, iti scade pe langa cele 12 luni, inca pe putin 42 luni, adica 3 ani jumate, si cu cel platiti, 4 ani si jumatate platesti in primul an lejer.