| SSaleu20 a întrebat:

In cat timp se transfera banii prin brd?
Dureaza mai multe de 1 zi sa ajunga banii de la expeditor catre mine? Din strainatate in Romania.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Prin firme merge mai usor: Western Union, MoneyGram, etc 2-3 ceasuri. Prin banci merge mai greoi dar nu cred sa depaseaca 48 de ore! Citeste si aici: http://bit.ly/2Fjb6uH

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca banca din strainatate este corespondenta a BRD sau nu. In primul caz poate dura 1-2 zile, in al doilea 3-4 zile.

Bula
| Bula a răspuns:

Transferul efectiv dureaza doar secunde, dar pana ce se transfera si pana iti apare in cont pot dura chiar mai multe zile (bancile se folosesc de acei bani in acel timp).
Chiar si un transfer interbancar intern poate dura mai multe zile, iar unul international...