| andrei28743 a întrebat:

In cazul unui proces verbal de Recepția a lucrării, nu se specificata cantitatea (metri pătrați ) făcută iar clientul ma suna după 2zile ca mai sunt de făcut câțiva metri, sunt obligat sa ii fac? Receptia s-a făcut (semnat și ștampilat de ambele părți ) nu este specificat cantitatea dar scrie ca prin semnare clientul nu are obiecții de făcut. Iar pe factura scrie plata finala lucrare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca verbal v-ati inteles la 100 mp, nu ati specificat in documente ca sunt 100mp si dvs ati executat 80 mp, atunci onorabil este sa finalizati lucrarea, cu conditia sa fie adevarul.

daca verbal v-ati inteles la 100mp, dvs ati executat 100mp iar clientul vrea sa forteze 110mp fara sa achite diferenta de 10mp atunci nu este onorabil din partea lui.

| andrei28743 explică (pentru anonim_4396):

In contract este specificata cantitatea dar pe proces vb nu

| Dismally a răspuns (pentru andrei28743):

Daca e trecuta in contract cred ca se poate verifica, adica nu e greu sa masori sa vezi daca este facut tot sau nu.

| IIIshaneIII a răspuns:

Din punct de vedere legal e ok, poate a gresit si el, pentru cativa metri eu mi-as lasa loc de buna ziua.