| Catzu a întrebat:

In ce conditii as putea sa fac un imprumut bancar? Sunt angajat intr-un supermarket de 2 luni. Cand as putea face, si ce suma ar fi disponibila?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare banca are reguli proprii de creditare, tinand seama de salariul net lunar, perioada contractului de munca - nedeterminata sau determinata, vechimea in munca (de regula se cere sa ai cel putin 3 luni lucrate) si felul imprumutului (de consum, ipotecar, etc).
Te poti uita pe finzoom.ro, intri pe imprumutul care il vrei si completezi tabelu cu datele cerute.

| DimLight a răspuns:

Majoritatea imprumuturilor se ofera daca ai minim 6 luni vechime dar depinde

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu ai nevoie de minim 3 luni si un contract pe perioada nedeterminata. La minumul pe economie nu cred ca poti laa mai mult de 10000/5 ani depinde acum si de banca

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Iti dai seama ca raspunsul la intrebarea ta tine si de alte date precum: care este salariul pe care il ai, ce alte venituri mai ai, daca contractul de munca este pe perioada determinata sau nu, in ce conditii esti angajat: partial sau full time, etc.

Cel mai simplu ramane tot sa mergi la filiala oricarei banci si sa intrebi sa iti dai seama de o valoare acolo.

| MskDesign a răspuns:

Nu cred ca ti se va face imprumutul, mai ales daca este primul pe care il faci, decat dupa 6 luni.Chiar si dupa 6 luni, o sa conteze varsta care va fi un factor important in accesarea unui imprumut bancar.