| anonim_4396 a întrebat:

In ce domenii se poate deschide o afacere in care să nu ai nevoie de angajați, să fii propriul angajat,sau hai chiar unul,o fată sau un băiat, spre exemplu pe post de vânzător... acolo un patron ar avea nevoie o singura persoana dacă ar avea un magazin...

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In toate domeniile poti incepe pe cont propriu

| PainTech a răspuns:

Orice afacere incepe de jos, fara angajati, fara aproape nimic. Pana si Facebook a avut initial 20 de oameni. Acum a ajuns o companie internationala de miliarde de euro.

O intrebare cu un raspuns mai putin amplu ar fi fost " In ce domenii se poate deschide o afacere in care să ai nevoie neaparata de angajați"

| Valyasdfg a răspuns (pentru PainTech):

Păi pe mine mă interesează o afacere in care să nu am de plătit angajați, gândește-te că după o singura persoana trebuie sa plătești la stat niște bani destui plus salariul, nu m-ar interesa o afacere murdară, ca exemplu..in mobilă că se lucrează în praf, ai nevoie de angajați, construcții la fel, adevărul e ca astea sunt destul de bănoase, construcțiile si industria mobilei, m-aș baza pe ceva magazin de piese auto de la a-z, ca să ai firmă mare cu angajați necesită extrem de mult risc, in majoritatea cazurilor datorii bancare sau salarii neplătite angajaților

| PainTech a răspuns (pentru Valyasdfg):

Magazin de piese auto -> O idee buna. Toata lumea are masina, toata lumea are nevoie candva de piese pentru masina.

Sunt total de acord.

| Valyasdfg a răspuns (pentru PainTech):

La asta m-am gândit si eu...mai ales să aduci de la cele mai mici piese la cele mai mari, de toate!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cam in orice domeniu se poate daca poti presta singur activitatea respectiva.

| mariussieu a răspuns:

Eu am un prieten pe care ii ajut sa vanda piese auto. Concurenta e mare si iti trebuie ceva experienta. Nu-i chiar usor la inceput.