| Ionut0988764 a întrebat:

In ce domeniu as fi mai castigat in IT sau inginer constructor? Inca nu sunt decis pe ce sa ma duc... ambele imi plac foarte mult si as lucra la ele din pasiune imi doream asta de la 12 ani... Va rog sa raspundeti strict la intrebare!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca inginer de arhitectura sau de proiectare in constructii poti crea cladiri care vor fi vazute si de posteritate.
In IT vei scrie secvente de programe care se demodeaza in cativa ani.
In ambele domenii se poate castiga bine, daca esti bun.

Decizia este A TA.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai castigat financiar? In IT bineînțeles

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Strict. Cum poți rezolva singur aceasta fără sugestii de la alții.
ambele imi plac foarte mult.
Nu se poate ca ambele să îți placă la fel de mult.
Scrie pe hârtie titlul, pe unul din ele.
Apoi împarte foaia în două. De ce da și de ce nu.
Si umple pagina de sus până jos.
La fe lcu cealaltă.
Apoi compară cele două foi între ele.

| StrongHeart a răspuns:

Eu in locul tau m-as baga pe IT, cladiri s-au construit de cand lumea, in IT e inovatie ca poti sa faci ceva ce nu a mai facut nimeni, daca esti foarte bun.
Parerea mea.

| Panamax a răspuns:

La constructii se intra cu 5 la automatica si calculatoare cu 9.50.

| christall a răspuns:

Si eu tot pe IT m-as baga, plus ca ai mai multa libertate, poti lucra de oriunde.