| Grizz a întrebat:

In mai aproape la finalul clasei a 11-a o sa fac 18 ani.As vrea pe perioada vacantei de vara sa ma angajez undeva pana incepe socala, acolo 2 luni de vacanta sau cat sunt.Vara aceasta care a trecut,pur si simplu n-am avut ce face acasa, ma plictiseam enorm si mai toata ziua stateam pentru ca nu aveam ce face si vara viitoare vreau sa ma angajez pentru a face ceva cu timpul meu pe care-l irosesc si sa fac si niste bani.Cam ca ce m-as putea angaja?

1 răspuns:
| 01Joulie01 a răspuns:

Iei ziarul, incercuiesti locurile de munca ce nu cer studii medii. Gen carator de marfta, cei ce aranjeaza marfa pe raft, spalatori de vase, impartit pliante etc. Suni, eventual iti faci un CV desi nu e cazul dar uneori se cere chiar si in domeniile de genul, programezi un interviu, spui ca-i pe perioada de vacanta si cam asta e.
Iti recomand sa iti pusti note la toate obiectele din timp, sa nu ai dileme la sfarsitul anului si inainte cu 2 saptamani de terminarea anului scolar sa incepi sa te orientezi ce crezi ca esti capabil sa muncesti 2-3 luni.
Succes