| Georg13 a întrebat:

In prezent am cont la BRD, insa as vrea sa il inchid si sa deschid altul la alta banca. Nu stiu insa ce sa aleg, care banca este mai ok? Am nevoie de cont pentru plati online si strans bani, deci nimic complicat. Ce imi recomandati?

9 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

ING Bank
are cele mai mici comisioane si cel mai misto soft online pe tel.

| Lucian4 a răspuns:

? da ce are brd. e si aia banca mare. poate nu-ti place cardul, il schimbi si ramai la brd. Nu inteleg de ce atata foiala. daca il inchizi trebuie sa mai platesti si la alta banca cand deschizi cont. brd nu-i ok?

| suntserios a răspuns (pentru Lucian4):

Poate s-a saturat sa plateasca comisioanele nesimtite de la brd

| Georg13 explică (pentru Lucian4):

Mi se pare mare comisionul de gestiune. Daca vreau sa strang bani pe el, mi se retrage lunar 4 lei si cv, sau de exemplu cand am depus de curand 60 de lei, au ajuns doar 54 in cont.

| Farcas_Paul_1990 a răspuns:

Pai daca vrei sa strangi bani uitate la bancile care dau dobanda mai mare (poate fi si de 4, 7% ) sau 1, 9 nu stiu, iar la plati online visa si mastercard sunt nr1 :BCR sau BANCPOST!

| Samoilă_Sebastian_2000 a răspuns:

Cont de paypal si card paypal ( cardul asta nu stiu exact de unde-l poti lua), este cel mai bun pentru plati online si strans bani.

| suntserios a răspuns (pentru Samoilă_Sebastian_2000):

Mai las-o cu contul ala de paypal, ca si ala trebuie atasat unui cont bancar

| Samoilă_Sebastian_2000 a răspuns:

Cont PayPal si card PayPal ( nu stiu exact de unde pot lua acest card), dar dupa parerea mea este cel mai bun pentru ce ai tu nevoie acolo.

| Samoilă_Sebastian_2000 a răspuns:

Pentru ceea ce-ti trebuie tie aici ai avea nevoie de Cont PayPal si card PayPal, dar sincer acel card nu stiu de unde il poti lua.