| Anonima55512347 a întrebat:

În România, există depozite de produse chinezești de unde poți să iei en-gross la prețuri mici? Ca de pe aliexpress și alibaba? Unde le pot găsi aceste depozite? Am cautat pe google dar nu am găsit...

7 răspunsuri:
| AmandinaDragan a răspuns:

Mergi in Europa.

| Anonima55512347 explică (pentru AmandinaDragan):

Prefer să i-au dintr-un depozit din România, produsele de care am nevoie. Nu am nevoie de o cantitate foarte mare.

| Smmo a răspuns:

Prin jurul Bucurestiului sunt Dragonul rosu, Doraly, Europa. Sunt departe, iti ia mult timp sa ajungi acolo si inchid devreme, pe la 12 bate vantul. Preferabil sa mergi insotit si ai grija mare la geanta.

| ponturi a răspuns (pentru Smmo):

Europa este diferit de Dragonul Rosu, sunt magazine diferite?

| Smmo a răspuns (pentru ponturi):

Da, dar sunt aproape unul de altul. Le poti vizita partial in aceeasi zi daca stii zona si ajungi mai devreme. Ai mult de mers si preturile nu sunt mici la toate produsele, trebuie sa ai o idee de ce vrei sa iei si sa cauti prin sute de buticuri. Sa iti iei ceva de mancare si de baut la tine ca sa nu mananci de pe-acolo.
Dragonul e facut din mai multe hale: https://dragonulrosu.ro/harta-zonei/
Daca intri In Dragonul 1, poti iesi pe partea cealalta (adica in stanga ecranului pe harta lor) in Europa care e mai mult in aer liber si unde trebuie sa ai grija la buzunare...

| Anonima55512347 explică (pentru Smmo):

Mulțumesc! Dragonul Rosu, au cumva un site unde pot vedea ce produse au sau vre un catalog cu produsele? Sau se poate comanda cumva online? Din ce am cautat pe site ul lor, nu se poate comanda. și nici nu se vad produsele. Din ce știu, există mulți comercianți acolo. Însă, aș vrea să văd niște produse, pentru că nu locuiesc în București sa pot merge...

| Smmo a răspuns (pentru Anonima55512347):

Nu stiu sa aiba. Vezi daca iti convine ce au la Doraly ca ei au si magazin online. Depinde ce vrei sa iei, unde stai...
https://doraly.ro